NEDEN CLEANSE (DETOKS) ?

Hastalıkların temelinde yatan en önemli sebeplerden biri, yaşam şeklimiz ve beslenme alışkanlıklarımızdır. Günlük yaşam koşturması içerisinde geçiştirelen öğünler, tek taraflı beslenme, sigara, alkol, paketlenmiş ve hazır gıda tüketimi, şeker tüketimi, fast-food beslenme tarzı,kendini yenileme ve iyileştirme gücüne sahip olan, bedenimizi günden güne içten içe çürütüp bitirmekte, bağışıklık sistemini çökerterek hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.

Bu muazzam sistemin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamanın en önemli ve tek yolu iyi beslenmek  ( sağlıklı gıdalar tüketmek ) doğanın bizlere sunduğu sebze ve meyveleri bolca öğünlerimize dahil etmektir. Sağlıklı bir beslenme programında aldığımız yağ, protein ve karbonhidratların yanı sıra vücudumuzun vitamin, mineral ve enzimlere de ihtiyacı vardır. Bu vitamin ve mineralleri vücuda almanın en etkin yoluçiğ sebze ve meyve tüketmektir.

İşte bu noktada; sebze ve meyve sularının önemi ortaya çıkıyor. Isıyla temas eden bir sebzenin vitamin değerleri kaybolur. Sebze sularında ( juice ) ise vitamine ve mineral değerleri maksimum seviyededir. Sebze sularındaki sebze miktarı kadar sebzeyi yemek istesek, kilolarca sebze tüketmek zorunda kalırdık ki bu pek mümkün değil. Oysaki sebze sularıyla, yiyerek alamayacağımız kadar çok vitamin ve minerali vücudumuza katmış oluyoruz. Ayrıca lif ve posalarında ayrıldıkları için sindirim sistemimizde dinlenmiş oluyor.

Sebze ve meyvelerin insan sağlığındaki önemini kavrayarak, taze sıkım juicelerimizi ister öğünlerin yerine, ister öğünlerin yanında tüketerek hem içten hem dıştan yeni ve sağlıklı bir beden yaratmış olacağız.

Sadece tek bir öğününüze bile katacağınız juiceler ile kendinizde yaşayacağınız güzel değişimleri en kısa zamanda deneyimleyebilmeniz dileğiyle.